Lyžování

Lyžování

- LYŽAŘSKÝ VLEK V LETOHRADĚ - KUNČICÍCH

nachází se cca 3,5 km od centra města východním směrem (na Verměřovice), vlek Poma s kapacitou 300 osob za hodinu, tři rolbou upravované sjezdovky, přírodní můstek (skoky až 25 m) a dva umělé můstky, parkoviště přímo u vleku, večerní lyžování při osvětlení.

LYŽAŘSKÁ STŘEDISKA

  • SKI CENTRUM ŘÍČKY V ORLICKÝCH HORÁCH

Areál se nachází na jihovýchodní straně vrchu Zakletý v nadmořské výšce 740 - 992 m nad mořem. Díky své nadmořské výšce, moderní lanovce, výhodné orientaci sjezdových tratí, jejich délce a rozmanitosti a systému technického sněhu se jedná o nejlepší středisko sjezdového lyžování v Orlických horách a jedno z předních středisek v České republice.

http://www.skiricky.cz/

  • SKI PARK ČERVENÁ VODA

Lyžařské středisko Skipark Červená Voda je vybudován pod Bukovou horou v Orlických horách. Lyžařský areál nabízí klientovi zázemí evropské úrovně.

http://www.skiparkcervenavoda.cz

  • SKI AREÁL PEKLÁK - ČESKÁ TŘEBOVÁ

 Lyžařský areál Peklák se nachází v podhůří Orlických hor, na západním okraji města Česká Třebová. Nabízí 800 m dlouhou sjezdovku „Peklák“ vybavenou v celé délce systémem technického zasněžování a osvětlením. Dalším svahem je sjezdovka „Zahrádky“ dlouhá 80 metrů určená k výuce lyžování.  Ze svahů sjezdovek  je velmi pěkný výhled na město a přiléhající okolí.

  • LYŽAŘSKÝ AREÁL MLADKOV - PETROVIČKY

Areál se nachází v nadmořské výšce 600 m s jedním vlekem, parkovištěm, stravovacím a ubytovacím zařízením naleznete v Petrovičkách asi 1 km od Mladkova směrem na Zemskou bránu a Bartošovice. Středně náročné terény můžete využít celý týden a o víkendech a svátcích.Třikrát v týdnu lze využít i lyžování při umělém osvětlení.Součástí arealu je i nově budovaný snowpark.

http://www.skimladkov.cz

  • SKI AREÁL ČENKOVICE

Středisko se nachází na rozhraní Orlických hor a Jeseníků v Bukovohorské hornatině v nadmořské výšce 750-958 m. Ski centrum Čenkovice nabízí 9 sjezdovek (7 lehkých a 2 střední náročnosti), 6 vleků a dvousedačková lanová dráha /3 vleky a lanovka s JOS/ 4 sjezdovky (2, 3, 4, 5) - technické zasněžování, 2 sjezdovky (4, 5) s možností /nočního/ večerního lyžování v Čenkovicích. Nugget Snowpark Čenkovice - Snowpark Čenkovice je zařazen do střední náročnosti s vlastním osvětlením. V lyžařském areálu Čenkovice je i snowtubing, dětská lyžařská školka: 1 lanový vlek. Sjezdové tratě na severních svazích umožňují lyžování i v jarních měsících. 

http://www.skiareal-cenkovice.cz/

  • DEŠTNÉ V ORLICKÝCH HORÁCH

Sjezdovka a lyžařský vlek Šerlišský mlýn nabízí v Deštném v Orlických horách lyžování přímo pod hřebeny Orlických hor vedle hotelu Šerlišský mlýn pod Masarykovou chatou na Šerlichu.

http://www.skidestne.cz/